Návšteva Drienovca

Drienovec

Začiatkom augusta sme dostali milé pozvanie od pani Zitovej.  No a aký by to bol rok v „Radosti“, keby sme nenavštívili našu obľúbenú Artfarm v Drienovci. Preto sme sa dňa 13.08.2014 v hojnom počte stretli na autobusovej stanici. Napriek tomu, že slniečko sa neukazovalo a obloha bola zamračená, my sme mali skvelú náladu a nevedeli sme sa dočkať kedy dorazíme na miesto.

Do Drienovca sme docestovali okolo pol 11. V bráničke nás milo vítala Janka a samozrejme pani Zitová. Pri tejto návšteve nám pribudlo zopár nových členov, ktorí tu ešte neboli, preto sme začali prehliadkou múzea ceruziek, zbierky plyšových medvedíkov, veľmi nás zaujala kabínka ilúzii. Milo nás prekvapili novinky, ktoré od poslednej návštevy pribudli do zbierky. Tiež nás zaujala mala výstava venovaná ľudským právam a rasizmu. Okrem nás navštívili Artfarm aj maliarky, ktoré pracovali na svojich dielach. Jedna z nich nám prezradila svoj tip, ako vyrobiť ruku z papiera s ceruzkovými nechtami. V závere celej prehliadky sme si ešte prezreli dielňu pána Vladimíra Vološina.

Ak je človek niečím zaujatý, čas mu rýchlo beží a tak pri pohľade na hodinky sme zostali prekvapení. Bol čas obeda a tak sme sa pohodlne usadili v umeleckom altánku a pochutnali si na tradičných drienovských makových koláčoch a chutnom čajíku s bazovým sirupom. Po oddychovej sieste sme sa pustili do tvorivej činnosti.

Na výkres mal každý z nás nakresliť niečo s ceruzkovým motívom. Po počiatočnom ostychu začali vznikať krásne kresby: vlak z ceruziek s nástupišťom, ľudské postavy, tvár dievčiny, domy, autá a iné.                                                                                                            Zvyšok doobedia sme využili na vzájomne rozhovory. Tiež sme si prezreli výstavu fotiek z gréckeho ostrova Athos, občerstvili sa kávičkou a pripravenou desiatou. Pomaly nastal časť odchodu domov. Zbalili sme si veci a keďže nám ešte zvyšoval čas, prešli sme sa po obci. Do Košíc sme sa vrátili oddýchnutí, plní nových zážitkov a inšpirácií.

Ďakujeme pani Zitovej za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Mgr. Mária Kusztvánová

Sociálna pracovníčka ZPP Radosť


Spätná väzba:

Bolo veľmi dobre, veľa  zaujímavých nápadov, na jeden deň sa to ani nedá stihnúť, dobre že ešte raz pôjdeme. Zaujímavé bolo múzeum ceruziek, našiel som si tam aj svoje. Nafotil som okolo 100 fotiek. Makovník bol chutný, vôbec nebol suchý. Pekná bola aj zbierka medveďov, do ktorého môže pridať aj jedného môjho.

Martin

Do Drienovca rada chodím, lebo som výtvarne založená. Majú tam vystavované nádherné umelecké práce od výmyslu sveta. Chodia tam aj maliari. Páčia sa mi aké majú vypracované všelijaké obšírne nápady. Perfektná fantázia. Podaril sa obraz a mňa to potešilo. Mala som radosť. Keď robíme niečo výtvarne cítim sa dobre. Nemávam vtedy komplexy menejcennosti, ktorými stále trpím.

Miška

Cesta do Drienovca bola dobrá. Veľmi sa mi páčilo ceruzkové múzeum. Nakreslila som na tému ceruzky ceruzkový vlak s ceruzkovými koľajnicami. Občerstvenie a čaj boli výborné.

Radúz

Bolo veľmi super, najviac sa mi páčilo ako nám pani domáca vysvetľovala o ceruzkovom  múzeu. Aj občerstvenie bolo fajn. Bol tam aj môj milovaný Ivan a s Hildou sme si dali 2 kávy  aj makovník.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.

Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk
Najlacnejšie slovenské domény už od 12,30 € od WebSupport.sk
IQ SERVIS, a.s. (rok 1998 - súčasnosť) | NOS (rok 1999) | Granty NPOA (rok 1998, 1999) | Štátna filharmónia Košice (rok 1997- súčasnosť) | Konzorcium Nadácie Ekopolis a ETP Slovensko (rok 2000)
Úrad Košického samosprávneho kraja (rok 2002 - súčasnosť) | Fitnes Marietta (rok 2006) | Magistrát mesta Košice (rok 2005, 2010)