Primátorský punč

Každým rokom v čase Vianoc, sa ulicami Košíc z drevených stánkov šíria vône punču, vínka, či chutného jedla, ktoré láka k zastaveniu sa a k ochutnaniu. Tohtoročné Vianoce boli o podobné zážitky síce ukrátené, no predsa sa našla malá stratená drevená „chalúpka“, z ktorej neprestalo sálať čaro Vianoce ani tentokrát. Omamná vôňa punču priamo od primátora priviedla všetkých, blúdiacich mestom. Primäla ich neminúť príležitosť a mlstným jazykom si vychutnať Vianočnú atmosféru. O to krajší bol pocit, že grošom, ktorým zaplatíte za hlt sladkého nápoja, zároveň prispejete k srdcu milému účelu. Teší nás, že sme mali možnosť sa tentokrát stať jedným z príjemcov výťažku. Neboli sme však len tak hocijakým obdarovaným, ale k dielu sme prispeli aj vlastnými silami. Jeden krásny zimný večer sme si vyskúšali aké je stáť za okienkom a spríjemňovať ľuďom cestu pohárikom ovocného vínka. Veru netrpeli sme nedostatkom koštujúcich, práve naopak, pred našim stánkom sa tvorili dlhé šíky smädných záujemcov. Tešíme sa, že sme si prostredníctvom originálnej príležitosti, ktoré nám sprostredkovalo mesto Košice, mohli okrem punču privoňať aj k slastiam a strastiam barmanskej profesie a zároveň si pomôcť vďaka vyzbieraným peniažkom. Náš podiel výťažku poslúži na nákup vecí potrebných pre atraktívne aktivity združenia Radosť . Veríme, že sa nám aj niekedy v budúcnosti podarí zapojiť sa opäť do podobnej mestskej charitatívnej akcie.

Comments are closed.

Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk
Najlacnejšie slovenské domény už od 12,30 € od WebSupport.sk
IQ SERVIS, a.s. (rok 1998 - súčasnosť) | NOS (rok 1999) | Granty NPOA (rok 1998, 1999) | Štátna filharmónia Košice (rok 1997- súčasnosť) | Konzorcium Nadácie Ekopolis a ETP Slovensko (rok 2000)
Úrad Košického samosprávneho kraja (rok 2002 - súčasnosť) | Fitnes Marietta (rok 2006) | Magistrát mesta Košice (rok 2005, 2010)