“Košičania usmiatych tvárí”- Projekt Košice- Európske hlavné mesto dobrovoľníctva

Leto je v plnom prúde a okrem slnečných dní nám prináša ďalšie zaujímavé možnosti na zapojenie sa do rôznych projektových výziev. Mesto Košice je v roku 2019 hlavným mestom dobrovoľníctva a tak sa náš iniciatívny dobrovoľník Peter Murko  rozhodol túto príležitosť využiť a za našej aktívnej pomoci pretaviť svoju chuť na výtvarnú tvorbu a strávenie príjemných chvíľ so svojimi priateľmi z Rehabilitačného strediska  do projektu v spolupráci s mestom Košice. Umelecká aktivita sa niesla pod názvom „Košičania usmiatych tvárí“. Hlavnou myšlienkou bola motivácia Košičanov k chvíľkovému zastaveniu sa v parku počas hektického pracovného dňa, spomalenie a vnorenie sa do umenia. Vzájomné maľovanie portrétov vystriedalo dnešnú modernú a tak často používanú fotografiu a pokúsilo sa zachytiť jemné odtiene usmiatych tvárí prostredníctvom pestrých farieb ,ale aj uhlíka a jeho odtieňov. Príjemné prostredie mestského parku vytvorilo priam dokonalú atmosféru na sprítomnenie prebiehajúcich okamihov štetcom a paletou.  Veríme, že sme vyčarili úsmev na tvárach nielen sebe, ale aj návštevníkom parku, ktorí sa prišli na našu tvorbu pozrieť alebo sa do nej zapojiť a na krátky čas sme spomalili tep  pulzujúceho mesta terapiou umením.

Košice, Mestský park, 21. júl 2019

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.

Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk
Najlacnejšie slovenské domény už od 12,30 € od WebSupport.sk
IQ SERVIS, a.s. (rok 1998 - súčasnosť) | NOS (rok 1999) | Granty NPOA (rok 1998, 1999) | Štátna filharmónia Košice (rok 1997- súčasnosť) | Konzorcium Nadácie Ekopolis a ETP Slovensko (rok 2000)
Úrad Košického samosprávneho kraja (rok 2002 - súčasnosť) | Fitnes Marietta (rok 2006) | Magistrát mesta Košice (rok 2005, 2010)