Karička slnovratu 2018

Už od skorej jari pravidelne tancujeme, nacvičujeme kroky Karičky a tak si spríjemňujeme dni pohybovou aktivitou, ktorá nie je iba mechanickým cvičením, ale zároveň aj našou radosťou.

21. jún- prvý letný deň bol práve tým dňom, kedy sme našu snahu mohli zúročiť a spolu s ostatnými zapojenými tancachtivými skupinkami predviesť svoje pohybové umenie. Deň Karičky Slnovratu sa konal na Hlavnej ulici v Košiciach. Dátum konania tejto akcie nie je náhodný. 21. jún je dňom s magickou symbolikou- je to čas letnej rovnodennosti, ku ktorej sa viaže množstvo ľudových pranostík a povier. Preto aj názov „Karička Slnovratu“.

Prvý letný deň sa mohol naozaj pýšiť všetkými atribútmi, ktoré mu prislúchajú -slnko pálilo od skorých ranných hodín až do večera a ortuť teplomera sa šplhala do výšin.

Atmosféru na pódiu rozprúdil moderátor spoločne s profesionálnymi folklórnymi súbormi. Neskôr sa pridali aj ostatné menej tanečne zdatné, ale o to viac usilovné a ambiciózne tanečné skupinky rozmanitého zloženia, ku ktorým sme patrili aj my. Každý mal na pomyselnom „pódiu“, ktorým bolo centrum Košíc svoje miesto pre predvedenie svojho talentu.

Môžeme zhodnotiť, že myšlienka a cieľ tvorcov tohto podujatia, ktoré bolo zároveň otvorením 37.ročníka medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfes, padla na úrodnú pôdu. Tento netradičný koncept spoločného kruhového tanca nepochybne nadchol nie len účinkujúcich, ale najmä všetkých divákov. Súčasťou tejto aktivity bol aj pokus o  rekord v najdlhšej špirále ktorú tvorili ľudia zapojení do tanca a ktorá merala takmer 700 metrov.  Tým ašpirovala na zápis do knihy Slovenských rekordov.

Na tomto vydarenom podujatí sme sa naozaj zabavili, niektorí našli svoj skrytý tanečný talent, ale hlavne sme opäť si spoločne dokázali skrášliť svoje dni niečím príjemným a neobvyklým, z čoho sa veľmi tešíme a určite sa do niečoho podobného aj v budúcnosti radi zapojíme.

Košice, 21.6.2018

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.

Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk
Najlacnejšie slovenské domény už od 12,30 € od WebSupport.sk
IQ SERVIS, a.s. (rok 1998 - súčasnosť) | NOS (rok 1999) | Granty NPOA (rok 1998, 1999) | Štátna filharmónia Košice (rok 1997- súčasnosť) | Konzorcium Nadácie Ekopolis a ETP Slovensko (rok 2000)
Úrad Košického samosprávneho kraja (rok 2002 - súčasnosť) | Fitnes Marietta (rok 2006) | Magistrát mesta Košice (rok 2005, 2010)