Prednáška na tému “Drogy a závislosti”

Drogy a závislosť je téma, ktorá rezonuje v spoločnosti dlhodobo a nikto nie je od tejto  potenciálnej hrozby ochránený.   Aj z toho dôvodu sme medzi seba pozvali odborníka na túto tému- Petra Rempera z občianskeho združenia „Slovensko bez drog“, ktoré realizuje prevenčné aktivity -prednášky na túto tému. S rôznymi formami závislosti, a nemusí ísť len o závislosť na drogách máme skúsenosti aj my. Či už sprostredkovane- prostredníctvom kamarátov, či rodinných príbuzných, alebo aj priamo na vlastnej koži. Veď kto z nás  už aspoň raz nezažil pocit neodolateľnej  túžby po čokoláde, pre ktorú by sme spravili čokoľvek? Dozvedeli sme sa, že závislosť môže byť aj nelátková- medzi ktorú patrí napríklad aj závislosť na internete, počítačových hrách, alebo čomkoľvek inom. Povedali sme si niečo o dôvodoch vzniku rôznych závislostí. Rozobrali sme si stupnicu emócií, a určili sme na ktorej sa aktuálne nachádzame a ktorá z nich má najbližšie k siahnutiu po droge. Vysvetlili sme si a zároveň sa zhodli na tom, že je v živote dôležité na sebe pracovať a mať stále pozitívne naladenie, tešiť sa z maličkostí. A ak nás aj občas prepadne horšia nálada, alebo bezdôvodný smútok, či depresia, prv než siahneme po tabletke by sme mali vyskúšať iné „lieky“, ktoré tiež môžu tento problém vyriešiť. Napríklad zavolať dobrému kamarátovi, prejsť sa do prírody, alebo si zašportovať, prebehnúť sa so psíkom, alebo na bicykli, a podobne. V jesenných mesiacoch, kedy už nemáme dostatok slnka a svetla je veľmi vhodné prečítať si príjemnú knižku, dať si obľúbený nápoj, či písať si denník. Na svete predsa máme veľa dôvodov na radosť, niekedy stačí len nehľadieť len do svojho vnútra, ale poobzerať sa po okolí.

Košice, 6.6.2018

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.

Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk
Najlacnejšie slovenské domény už od 12,30 € od WebSupport.sk
IQ SERVIS, a.s. (rok 1998 - súčasnosť) | NOS (rok 1999) | Granty NPOA (rok 1998, 1999) | Štátna filharmónia Košice (rok 1997- súčasnosť) | Konzorcium Nadácie Ekopolis a ETP Slovensko (rok 2000)
Úrad Košického samosprávneho kraja (rok 2002 - súčasnosť) | Fitnes Marietta (rok 2006) | Magistrát mesta Košice (rok 2005, 2010)