Výlet do botanickej záhrady

Jar a teplé počasie nás neustále láka obdivovať krásy  prírody, či už tej našej slovenskej, alebo tej cudzokrajnej. Preto sme sa ako každý rok vybrali pozrieť čo je nové v našej botanickej záhrade. Byť obklopení zeleňou, farebnými kvetmi a omamnou vôňou všakovakých exotických kvetov je pre našich klientov ako malý výlet do raja. Privítala nás výstava bonsajov a doplnkových bytových rastlín. Dozvedeli sme sa aj niečo o ich pestovaní. Prešli sme sa tropickým pralesom a obdivovali sme pôvab aj dravosť mäsožravých druhov flóry. Veľmi sa nám páčili obrovské kaktusy, ktoré lemovali chodbičky skleníkovej záhrady. Povedali sme si niečo o účinkoch liečivých výťažkov niektorých rastlín, ktoré poznáme z nápisov na kozmetických prípravkoch, ale málokedy ich máme možnosť vidieť naživo v  prirodzenom prostredí. Prešli sme sa krásnou vonkajšou záhradou a posedeli a zrelaxovalipri lavičkách a malom potôčiku. Botanická záhrada na nás zapôsobila zelený ostrovček uprostred šedosti mesta, do ktorého sa opäť s radosťou vrátime najbližšie isto aj na výstavu motýľov.

Košice, 12.4.2018

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.

Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk
Najlacnejšie slovenské domény už od 12,30 € od WebSupport.sk
IQ SERVIS, a.s. (rok 1998 - súčasnosť) | NOS (rok 1999) | Granty NPOA (rok 1998, 1999) | Štátna filharmónia Košice (rok 1997- súčasnosť) | Konzorcium Nadácie Ekopolis a ETP Slovensko (rok 2000)
Úrad Košického samosprávneho kraja (rok 2002 - súčasnosť) | Fitnes Marietta (rok 2006) | Magistrát mesta Košice (rok 2005, 2010)